Czy ferie w lock down’nie mogą być ciekawe?

Tak. I bardzo eko udane! Wystarczy wybrać się na spacer i odwiedzić ogrody Centrum Edukacji Ekologicznej. Tutaj przez  cały miesiąc eksponowana  będzie zewnętrzna wystawa edukacyjna dotycząca zagadnień związanych z dbałością o planetę Ziemię i odpowiednich zachowań pro – środowiskowych.

Wystawa wskazuje nam istotne, codzienne czynności, które wykonywane w sposób ekologiczny przyczynić się mogą do poprawy jakości życia. Wystawa składa się z kilkudziesięciu plansz graficznych i jest podzielona tematycznie. Najmłodszych eko-zwiedzających z pewnością zainteresują   plansze z zagadkami typu „znajdź różnicę” oraz „po nitce do celu”. Starsze dzieci z przyjemnością odnajdą  właściwą drogę w „Labiryncie Eugeniusza”, sympatycznego, zielonego stworka, który przeprowadzi ich przez tematy dotyczące oszczędności energii, wody i gospodarki odpadami. Ciekawy jest temat dotyczący eko – domu. Na planszach w tej części znajdziemy wskazówki jak w sposób przemyślany prowadzić dom, oszczędzając przy tym  środowisko i zasoby naszego portfela.

Wystawie towarzyszą też plansze z hasłami ogólnymi takimi jak: „wybieraj lokalne produkty żywnościowe” czy „przed wrzuceniem

do kosza, zgnieć puszkę”. Są też tematy poruszające problemy, które wydawać się nam mogą odległe z racji swojego występowania w danej szerokości geograficznej. Ich skala i zasięg, jak choćby wyspy plastiku na oceanach i zanieczyszczenia egzotycznych plaż są jednak tak ogromne i drastyczne w skutkach, że ich degradujące znaczenie dosięga również i  nas.

Wystawa jest bezpłatna. Na świeżym powietrzu. Zwiedzających prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: zachowanie odległości i zakrywanie nosa i ust.

Udostępnij artykuł w mediach społecznościowych!

Centrum Edukacji Ekologicznej
Wyzwolenia 67
43-460 Wisła

2020 © cee.wisla.pl

cee_logo_225x225

  • wtorek-piątek od 10:00 do 16:00 (ostatnie wejście na salę o 15:00)

    sobota-niedziela od 10:00 do 14:00

  • +48 531 485 775

Logo BIP uproszczone