Trzeci dzień Festiwalu

Ze względu na niesprzyjająca aurę w Strefie Eko odwołano akcję wysiewu Łąki Powszechnej – ale nic straconego, ponieważ nadrobimy to w przyszły weekend! Nie odbył się także mecz piłkarski “Pilchowie vs reszta świata”
Mimo to nikt, kto odwiedził Centrum Edukacji Ekologicznej nie mógł narzekać na nudę!

Niedzielne atrakcje

Wczesnym rankiem wyruszył spacer ornitologiczny z Jackiem Karczewskim, autorem książek “Noc sów” i “Jej wysokość Gęś”. Uczestnicy otrzymali dużą dawkę ciekawostek o ptakach a nawet widzieli kilka ciekawych gatunków!
O godzinie 9 odbyła się rozmowa z Dominikiem Szczepańskim, autorem książki “Szlak Wisły. 1600 km pieszej przygody.” Rozmawialiśmy o rzece Wiśle, jej problemach, stosunku ludzi do rzeki, podróżach i pomysłach, które mogły by pomóc temu wspaniałemu, rzecznemu ekosystemowi.
Największą atrakcją dla dzieci były warsztaty ogrodnicze z Łukaszem Skopem, autorem bloga “Bez-ogródek”. Uczestnicy lepili “bomby” pełne nasion, które mogli zabrać ze sobą do domu lub wysiać w dowolnym miejscu!
Można było skorzystać również ze stoiska edukacyjnego Nadleśnictwo Wisła, Lasy Państwowe na którym czekały ciekawostki z leśnego świata roślin i zwierząt!
Mamy nadzieję, że Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry na stałe wpisze się w kalendarz wiślańskich imprez!

Udostępnij artykuł w mediach społecznościowych!

Centrum Edukacji Ekologicznej
Wyzwolenia 67
43-460 Wisła

2020 © cee.wisla.pl

cee_logo_225x225

  • Wtorek – Niedziela od 10:00 do 16:00
  • +48 531 485 775

Logo BIP uproszczone