Rozmowa o nietoperzach

Do Centrum Edukacji Ekologicznej zawita kolejny gość. Tym razem zaprosiliśmy osobę która opowie o życiu w w jaskiniach, których w Beskidach przecież jest wiele!  Wykład o nietoperzach, mało znanych ssakach poprowadzi pani Natalia Kisza, która jest z wykształcenia biologiem i jednocześnie pasjonatką nietoperzy. Z wielką przyjemnością opowie o swoich przygodach. Wyruszy z nami także na wycieczkę do Jaskini Malinowskiej!

Program wydarzenia

O godzinie 9 rozpocznie się wykład z prezentacją multimedialną na temat biologii i ekologii nietoperzy. Przedstawione zostaną także gatunki zamieszkujące beskidzkie jaskinie (i nie tylko jaskinie!). Nie zabraknie także ciekawostek z życia wziętych. Po wykładzie zaplanowana jest wycieczka do Jaskini Malinowskiej. Piesza wycieczka wyruszy z Przełęczy Salmopolskiej o godzinie 11. Centrum Edukacji Ekologicznej nie zapewnia transportu, dojazd na Przełęcz jest możliwy komunikacją miejską – przewoźnik Wispol, autobus relacji Cieszyn-Wisła Przełęcz Salmopolska. Planowany odjazd autobusu z przystanku Wisła Gościejów to 10.36 (Pełny rozkład jazdy: http://wispol.pl/wp-content/uploads/2021/01/1.-W1-Cieszyn-Prze%C5%82%C4%99cz.pdf). Trasa prowadząca do jaskini jest łatwa, a jej przejście w jedną stronę zajmuje około półtorej godziny.

Co należy zabrać na wycieczkę?

  • Wygodne buty – z dobrym bieżnikiem. Trasa do jaskini jest kamienista a w samej jaskini może być błoto i kałuże. Najlepsze będą niskie buty trekkingowe.

  • Kurtkę lub bluzę – w jaskini panuje temperatura około 6 stopni Celsjusza! Warto założyć ciemne ubrania – w wąskich korytarzach łatwo się ubrudzić.

  • Czołówkę lub latarkę

  • Butelkę wody i przekąskę – cała wycieczka może potrwać nawet 4 godziny!

Aby wziąć udział w spotkaniu i wycieczce należy się zapisać. W tym celu prosimy o wysłanie maila na adres: cee@wisla.pl
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Udostępnij artykuł w mediach społecznościowych!

Centrum Edukacji Ekologicznej
Wyzwolenia 67
43-460 Wisła

2020 © cee.wisla.pl

cee_logo_225x225

  • Wtorek – Niedziela od 10:00 do 16:00
  • +48 531 485 775

Logo BIP uproszczone