Zabawa i nauka

Az siedem klas z wiślańskich szkół skorzystało z warsztatów prowadzonych przez zewnętrzne firmy w Centrum Edukacji Ekologicznej. 8 czerwca zawitał do nas Klub Kreatywnego Inżyniera FLOJAMO. Tematem warsztatów było gospodarowanie materiałami. Omówiono ewolucję budowania, proces powstawania materiałów potrzebnych do konstrukcji budynków, ich obróbkę i eko-budowę. Uczestnicy zbudowali własny dom – z uwzględnieniem postulatów oszczędzania materiałów i ekologicznych technologii. Efektem było stworzenie drewnianego domku – u każdego był taki sam, ale w trakcie budowy każdy mógł rozwijać własna koncepcję. Niektórzy wyobrażali sobie przyszłość i planowali ogrody i tarasy wokół swoich dzieł.

9 czerwca warsztaty przeprowadziła firma ABRYS – dla środowiska. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją multimedialną dotycząca sposobów ochrony środowiska, gospodarki odpadami, ekologiczną produkcją energii. W nawiązaniu do prezentacji uczniowie wykonywali własne dekoracje z odpadów, tworzyli plan ekologicznej firmy tzw. START-UP-ów, lub sprawdzali jak może powstawać energia i jak to się przekłada na ochronę środowiska.

Oprócz warsztatów uczniowie zwiedzili salę ekspozycji i skosztowali pysznej wiślańskiej herbaty z zielin.

Zarówno pierwszy jak i drugi dzień upłynęły w fantastycznej atmosferze, z nauką i zabawą. Bardzo dziękujemy FLOJAMO i ABRYS za profesjonalne przeprowadzenie zajęć.

Już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach. na pewno każdy znajdzie cos dla siebie!

Udostępnij artykuł w mediach społecznościowych!

Centrum Edukacji Ekologicznej
Wyzwolenia 67
43-460 Wisła

2020 © cee.wisla.pl

cee_logo_225x225

  • Wtorek – Niedziela od 10:00 do 16:00
  • +48 531 485 775

Logo BIP uproszczone